טרנזילה - תקן EMV
התקשר עכשיו: 073-222-4444073-222-4444
upper tranzila logo
tranzila diaglogo

תקן EMV - סליקת כרטיסי אשראי בראש שקט!

מהו תקן EMV

תקן EMV הינו אוסף מפרטים שפותחו ע"י 6 הגופים הבינלאומיים לכרטיסי אשראי, במטרה לספק מתכונת אחידה ומאובטחת לביצוע עסקאות תשלום בכרטיס חיוב בעל שבב (כרטיס חכם) מטרתו של התקן היא לצמצם הונאות אשראי בנקודות המכירה הפיזיות. כרטיס אשראי חכם הינו כרטיס עליו מוצמד שבב אלקטרוני ייחודי לכל כרטיס.

מכשיר לקריאת כרטיסי אשראי אשר תומך ב- EMV, קורא את השבב האלקטרוני שעל גבי כרטיס האשראי כתחליף לקריאה בקורא כרטיסים מגנטי. עסקה במכשיר זה, דורשת הכנסת כרטיס האשראי לקורא EMV בעמדת המוכר בקופה והקשת קוד סודי (בדומה למשיכת כספים בכספומט) על מנת לאמת את זהות בעל הכרטיס לפני אישור סופי של העסקה בפועל.

השימוש בקורא מסוג זה מצמצם באופן משמעותי ביותר את הסיכוי להונאות, היות ולא ניתן לרכוש עם כרטיס אשראי גנוב מבלי לדעת את סיסמתו של הכרטיס !

אימוץ תקן ה-EMV בישראל

בנק ישראל מקדם את אימוץ התקן בישראל, ע"פ ההערכות כבר במהלך 2017 , יבצעו חברות האשראי מהלך של "Liability shift" – "העברת אחריות" שמשמעותו, שבית עסק שלא יטמיע פתרון EMV ישא בעצמו באחריות על פעולות הונאה בכרטיסי אשראי בבית העסק שלו, במקום שתהא זו חברת האשראי שמקנה לו ביטוח ואחריות.

הנסיון הבינלאומי מצביע על הצלחת התקן בהתמודדות עם הונאות כרטיסי חיוב, לדוגמא: באירופה הונאות האשראי ירדו בצורה דרסטית (קרוב ל 80%), וכן במדינות נוספות בהן הוכנס שימוש בתקן.

EMV כרטיס אשראי

מה נדרש מבית העסק

על מנת לתמוך בתקן EMV על בית העסק להחליף את הקורא המגנטי המסורתי, ולעבור למכשיר EMV ready מבית Tranzila. מערכת Tranzila נערכת לתמיכה בתקן EMV ומשווקת כבר כעת מכשיר EMV ready התומך בתצורת העברת התשלום הנ"ל.

חדש הקמת חשבון סליקה תוך 24 שעות וקבלת הפדיון היומי תוך שבוע מספר ספק אשראי אקספרס.

חדש פרטים על מכשיר סליקה EMV המוביל בישראל

EMV - שאלות ותשובות

קורא EMV
שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני
שם חברה
טלפון