שב"א (ש.ב.א) - שירותי בנק אוטומטיים

טרנזילה שירותי סליקה לעסקים, במשרד, בחנות ובאינטרנט. תאור והסבר על חברת שב"א (שירותי בנק אוטומטיים). שירותי סליקת כרטיסי אשראי בישראל עוברים דרך מתג סליקה ראשי, באמצעות מערכות שב"א.
לכל המעוניין בפתרונות סליקה לעסקים, אנא הרשם בתחתית העמוד.

מה זה שב"א?

חברת שירותי בנק אוטומטיים בע"מ (ש.ב.א) נוסדה בשנת 1979 מטעמם וכחברת שירותים משותפת של חמשת הבנקים הגדולים: בנק לאומי, בנק פועלים, בנק דיסקונט, בנק מזרחי והבנק הבינלאומי הראשון. בעקבות ועדת שטרום, הבנקים התבקשו למכור את מירב האחזקות שלהם ולהחזיק עד 10% כל אחד מהם. בעקבות זה ויזה, מסטרקארד והראל רכשו כ"א 10% ויתר האחזקות כ 30% נמכרו לציבור בהנפקה דרך הבורסה לניירות ערך.

לחברת שב"א חברת אחות בשם מס"ב (מרכז סליקה בנקאי). לפי הוראת בנק ישראל החברות שב"א ומס"ב שעבדו צמוד עם אותו מנכ"ל וחלק גדול מהצוות יופרדו בקרוב (2021).

המבנה הייחודי של חברות אשראי בישראל מתרכז סביב צומת סליקה אחד ויחיד (Processor) שב"א שאחראי לניתוב וסליקת מרבית סליקות האשראי בישראל. צומת הסליקה מתופעל על ידי חברת שב"א, חברת תפעול יחודית שעיקר עיסוקה ותוכלתה הינה סליקת עסקאות בכרטיסי אשראי.

שב"א מהווה צומת התקשורת בין נקודות המכירה (POS), תוכנות אשראית וממשקי סליקה (Gateways) ובין חברות אשראי הסולקות בפועל את עסקאות כרטיסי האשראי. בנוסף, שב"א אחראית להקמה של מסופי סליקה וביצוע תאומים עם חברות האשראי.

ש.ב.א
מערכת אשראית

חברת ש.ב.א. - שירותי בנק אוטומטיים מהווה צומת התקשורת ונתב עסקאות בין חברות האשראי ובין מסופי אשראי POS או מערכת תשלומים על בסיס תוכנת אשראית שמותקנים בבתי עסק בארץ לצורך הפעלה וכיבוד כרטיסי אשראי שמונפקים בארץ ובחו"ל. החברה מתפעלת את התקשורת היומיומית (בקוי נל"ן או בחיוג או באינטרנט) בין מכשירי סליקה בנקודות המכירה ובין חברות האשראי לצורך אישורי עסקות בקשר ישיר, ויותר מאוחר, העברת תנועות מרוכזת מדי יום לחברות האשראי.

שרתי שב"א קולטים את הבקשות לאישור עסקות מהמסופים או מתוכנת אשראית בבתי העסק ומנתבים אותן לחברת האשראי המתאימה. באותו אופן מחזירים השרתים את תשובת חברת האשראי למסוף המתאים.

המערכת גם קולטת מידי יום את שידורי התנועות מבתי העסק ומעדכנת את מסופי בתי העסק במידע מעודכן מהמרכז. לאחר מכן התנועות מעובדות וממוינות לצורך העברה לכל חברת אשראי לצורך התחשבנות.

חברות אשראי

מערכת אשראית מטפלת בכרטיסי אשראי הנסלקים על ידי חברות האשראי הישראליות: טרנזילה, ישראכרט, כ.א.ל, מקס (לאומי קארד) וקארדקום. רשימת הכרטיסים הנתמכים במערכת כוללים:

  • כרטיסים במותגים הבינלאומיים: ויזה ומסטרכרד, שמונפקים על ידי החברות הישראליות וכן כרטיסי אשראי של תיירים.
  • כרטיסי דיינרס קלאב שמונפקים על ידי ויזה כאל וכרטיסי דיינרס תייר.
  • כרטיסי אמריקן אקספרס שמונפקים על ידי ישראכרט וכרטיסי אמריקן אקספרס תייר.
  • כרטיסי JCB של תיירים.
  • כרטיסים מהנפקה מקומית של חברות אשראי הישראליות כגון כרטיסי דלק למיניהם, כרטיסי מועדונים וכו'.
תוכנת אשראית

חברת שב"א פיתחה את תוכנת "אשראית-PC" המיועדת לעסקים המעונינים לשלב טיפול בכרטיסי אשראי במערכות המיחשוב. התוכנה זמינה עבור מחשבי PC, ומשווקת באמצעות מפיצים מורשים. למשל, אינטרספייס בע"מ הינה משווק מורשה של ש.ב.א.

מודול התוכנה מאפשר קליטת עסקאות, ביצוע בדיקות תקינות לעסקה, משלוח העסקאות לאישור חברות האשראי (בזמן ביצוע העסקה), שידור תנועות, ועדכון קבצי פרמטרים וכרטיסים חסומים.

רכיבי התוכנה אשראית של שב"א משולבים בחומרות נקודות מכירה (POS) מסורתיות, במערכות מיחשוב ארגוניות ותוכנות ERP ובילינג ייעודיות המשווקות על ידי מפיצי שב"א (ש.ב.א) מורשים או בממשקי סליקה כמו טרנזילה. אינטרספייס / טרנזילה הינם מפיצים מורשים של שבא.

החל משנת 2018, יצאה גירסה חדשה לאשראית הנקראת "אשראית EMV". מערכת האשראית החדשה נותנת פיתרון לתקן EMV החדש ומאפשרת מגוון רחב של אופציות חדשות.

סליקה TRANZILA SE™
מתג סליקה

מנוע סליקה TRANZILA SE™

מנוע הסליקה של טרנזילה

מנוע סליקה היחודי של TRANZILA SE™ פותח בפילוסופיה שנועדה לתת מענה לסביבת המיחשוב המודרנית. במעבר מסביבת אשראית PC של שב"א שירותי בנק אוטומטיים לסביבת שרתים מהירים, נדרשו מהנדסי המערכת של TRANZILA להתחשב בצרכים הוורסטילים של סוחרי שנות האלפיים. יתרונה של מעטפת טרנזילה, שהמערכת מאפשרת סליקה בו זמנית מספר רב של עסקאות, ממספר רב של נקודות מכירה, וממספר רב של ספקים שונים.

גמישות

יתכן שהסוחר המודרני יבקש להזרים עסקאות בו זמנית ממוקדי מכירה אחדים או רבים, ממשרד אחד או נקודות מכירה מבוזרות על פני הגלובוס. הגמישות הטכנולוגית של TRANZILA תאפשר לו לקבל עסקאות מאתר האינטרנט, הזמנות טלפוניות או הזמנות ממערכת הבילינג של החברה וכל זה בקצב דינמי המותאם לפעיליות גדולות או קמפיינים שיווקיים מרוכזים.

אבטחה

מנוע הסליקה של טרנזילה מאפשר ממשקי סליקה העומדים בתקן PCI DSS. מעבר לזה המערכת הופכת את העסקאות לבטוחות יותר ע"י אימות מוגבר, אם זה באמצעות EMV במסוף בחנות או באמצעות טכנולוגיה של 3D Secure לעסקאות סליקה באינטרנט.

דיווח עסקאות מול שבא

הדיווח המידי והנגיש דרך מימשקי אינטרנט או הסלולר יאפשרו לכל אנשי הארגון להגיב מידית להזמנות. אנשי התיפעול והנהלת החשבונות יוכלו להגיב בזמן אמת תוך חסכון ניכר בזמן וניירת. השיווק יכול לקבל בזמן אמת תמונת מצב מפורטת ודוחות סטטיסטיים שיאפשרו לקבל החלטות מהירות ומדויקות.

חסכון ואמינות

ארגונים מודרניים בשוק תחרותי נדרשים למיקוד עסקי. פיתוח ותפעול מערכת תשלומים ברמת אמינות הקרובה ל- 100% דורשת ידע, יתירות והשקעה באבטחת מידע. מכיוון שניהול התשלומים הינו במרכז העשייה העיסקית ותזרים התשלומים הינו קריטי לארגון, ניהול מערכות התשלומים מבית מעמיד את אנשי ה- IT בחברה בפני אתגרים לא קטנים. לכן אין פלא שמספר גדל של ארגונים אפילו בעלי גופי IT רחבים, בוחרים להשתמש בפתרון המובנה של TRANZILA SE™ המושתת גם על מקצועיות וניסיון רב שנים.

TRANZILA SE™ הדור הבא של אשראית PC נענית לאתגרים ולצרכים הדינמיים של הסוחרים על ידי ארכיטקטורה המובנת בליבת המערכת ובשכבות האפליקציה השונות. ארכיטקטורה זו מקנה יכולות התאמה וגידול דינמיות ורב שיכבתיות. אפשרויות הצמיחה המובנות יאפשרו לסוחר לנהל ולשלוט בפעילויות נוספות ככל שידרש בפשטות וביעילות. יכולות קבלת ועיבוד העסקאות תאפשר סביבה טכנולוגית דשנה לצמיחה בלתי מוגבלת.

עוד על טרנזילה סליקה לעסקים
צור קשר
נא מלא את הטופס להלן, ונציג של חברת טרנזילה יצור איתך קשר בהקדם האפשרי
* *
* *
contact_image
  • location_icon רח' יד החרוצים 19, ת.ד. 8723
    איזור התעשיה החדש פולג, נתניה
  • phone_icon 073-222-4444