טרנזילה סליקה שאלות ותשובות
התקשר עכשיו: 073-222-4444073-222-4444
upper tranzila logo
tranzila diaglogo

סליקת כרטיסי אשראי - שאלות ותשובות

כאן תמצאו תשובות לשאלות בנושא סליקת כרטיסי אשראי, מסחר אלקטרוני ומערכת סליקה TRANZILA™
לחצו על השאלה המעניינת אתכם וקבלו את התשובה.
לשאלות נוספות, ניתן לפנות למחלקת השיווק בטלפון: 073-222-4444 שלוחה 2

שאלות כלליות

למה כדאי להשתמש בפתרונות סליקה של מערכת Tranzila ?

 • מערכת סליקת אשראי Tranzila פותחה והותאמה, עבור סוחרים לפעילויות חיוב שונות ומגוונות, תוך שימת דגש, על נושא אבטחת מידע, תשתיות, נוחות וקלות תפעול.
 • מערכת Tranzila הוסמכה על ידי חברות אשראי, לשווק את מערכת עסקה בטוחה 3D secure מנגנון מניעת הונאות בכרטיסי אשראי, המגן על סוחרים בכל הנוגע לביטולי עסקות. כיום נהנת מערכת סליקה Tranzila מבלעדיות לחיובי ישראכרט בישראל !
 • מחלקת תמיכה הפועלת בשעות פעילות נרחבות במהלך כל שבוע העבודה מ 8:30 עד 20:00, כולל ימי שישי ! המערכת עצמה מנוטרת ומושגחת בכל עת (24 X 7 X 365)
 • פתרון להצפנת נתונים: מפתח SSL יעודי או פתרון SSL שיתופי ללא עלות
 • תפעול מהיר ופשוט לחסכון בכח אדם
 • שליטה ובקרה מתקדמים למח' כספים
 • פתרון חכם לניהול מערכת רב סניפית
 • ביצוע עסקות מידיות מול חברות האשראי
 • תמיכה במחשבים נישאים, טאבלטים כמו גם סליקה מהסמארטפון
 • הגבלת גישה למערכת עפ"י כתובת IP
 • ביטול הצורך בדיווח והעברת נתונים ידנית בין נקודות מכירה
 • טרנזילה עומדת בתקן בנק ישראל, האוסר שימוש בנייר פחם

מה הותק של מערכת סליקה Tranzila ?

מערכת סליקת אשראי Tranzila היא מערכת חיוב כרטיסי אשראי, המופעלת בהצלחה רבה החל מ-1999 ומספקת שירותי סליקה מגוונים עבור סוחרים מתחומי פעילות שונים בישראל ובחו"ל.

מי הם לקוחות מערכת סליקת אשראי Tranzila ?

מערכת סליקת אשראי Tranzila מספקת שירות למאות סוחרים מתחומים שונים ומגוונים בארץ ובעולם , בינהם: לקוחות סליקה טרנזילה

האם טרנזילה עומדת בתקן אבטחה PCI DSS ?

מערכת טרנזילה עומדת בתקן ברמה הגבוהה ביותר: PCI DSS Level-1

אבטחה ושירות

מהי רמת האבטחה של מערכת סליקת אשראי Tranzila ?

בפיתוח מערכת סליקת אשראי Tranzila ניתנה תשומת לב רבה לנושא האבטחה ותשתיות. המערכת עברה בדיקות אבטחה קפדניות על ידי גוף צד שלישי שהוסמך לכך ועומדת בתקן אבטחה המחמיר ביותר - PCI DSS Level-1

התממשקות למערכת נעשית באופן מוצפן בלבד, בפרוטוקול SSL . בנוסף, המערכת מוודאת שהבקשה הגיעה אך ורק מאתר המסחר של הלקוח. הגישה למערכת Tranzila מוגנת ב-3 רמות:

Router Firewall .1
Server Firewall .2
3. שרת סליקה עצמו אינו מחובר ישירות לאינטרנט. הגישה לשרת הסליקה מתאפשרת אך ורק, דרך שרת נוסף המקבל את בקשות הטרנזקציות ומעבד אותם לשאילתות. גם אם נפרצו הגנות המערכת, עדיין לפורץ לא מתאפשרת גישה לשרת הסליקה.

כמו כן, לקוחות מערכת Tranzila נהנים ממטריית שירותים מגוונת, וייחודית, אשר מספקת קבוצת InterSpace ומשפרת את מכלול סליקת כרטיסי אשראי והביטחון אשר מקבל כל סוחר, הבוחר להשתמש בשירותי החברה.

מערכת סליקת אשראי Tranzila מאוכסנת בחוות שרתים של חברת InterSpace שפועלת כספק אינטרנט, באישור משרד התקשורת הישראלי.

החברה מפעילה חוות שרתים בסטנדטיים בינלאומיים, בהנחיית חברת אחסון אתרים או שרתים הגדולה בעולם: NTT / VERIO.

לקוחות מערכת Tranzila יהנו ללא עלות מהגנות רבות וייחודיות !

א. אבטחה פיזית של חוות השרתים 7 * 24
ב. אבטחה וניתור מערכות הסליקה 7 * 24
ג. צוות אנשי System מקצועי
ד. מערכות כיבוי אש
ה. בקרה אקלימית
ו. רצפה צפה
ז. גנרטור חרום ו UPS

האם קיים גיבוי למידע הנשמר בשרת Tranzila ?

חומר השמור על שרתי Tranzila נהנה מגיבוי מלא, כמו כן קיים קו גיבוי בחיבור בין מערכת Tranzila לחברת שב"א - שרותי בנק אוטומטיים על מנת לאפשר זמינות מירבית של ביצוע עסקאות.

האם קיימת תמיכה טכנית למערכת Tranzila ?

לרשות לקוחותינו, עומד צוות טכני מקצועי ואיכותי, אשר ינסה לפתור כל בעיה טכנית ושאלה הקשורה בנושא ממשוק האתר ותפקודו הרציף, על כל שאלה אתם מוזמנים לפנות למספר הטלפון הרב קווי: 073-222-4444 בשלוחה 3.

כיצד מערכת Tranzila מספקת הגנות נוספות לסוחר ?

Tranzila מספקת מגוון רחב של מנגנוני הגנה ומניעת הונאות.

א. מנגנון לאימות ספרות ביקורת: 2 CVV. חברות האשראי מפעילות מנגנון סינון נוסף, בו על הלקוח להזין במעמד הקניה את שלושת ספרות הביקורת, אשר מוטבעות בגב כרטיס האשראי. פעולה זו, מקשה על ביצוע ההונאה. Tranzila מאפשרת משלוח פרטים אלו לחברות האשראי לטובת אימות הנתונים.
ב. תוכנת Anti fraud מתקדמת
ג. מערכת עסקה בטוחה / 3D secure

האם טרנזילה שומרת מספרי כרטיסי אשראי לחיוב חוזר ?

טרנזילה אינה שומרת מספרי כרטיסי אשראי בהתאם לתקן אבטחה PCI DSS. אולם לטרנזילה יש שירות טוקניזציה המנפיק טוקן עבור כל מספר כרטיס אשראי שבאמצעותו ניתן לבצע חיובים חוזרים. בדרך זאת מתאפשרת מעין שמירה של כרטיסי אשראי בצורה בטוחה לפי הוראות התקן ומבלי להיות חשופים לבעיות אבטחה.

מידע בנוגע לחברות האשראי

איזה סוגי כרטיסי אשראי נסלקים במערכת סליקת אשראי Tranzila ?

סליקה באמצעות Tranzila תאפשר לכל סוחר, לקבל תשלום מלקוחותיו, במגוון רחב של כרטיסי האשראי ישראליים ובינלאומיים כאחד, כגון: ויזה, ישראכרט, מסטרכארד, אמריקן אקספרס ודיינרס

האם Tranzila אחראית לאימות פרטי כרטיס אשראי ?

Tranzila משמשת כגשר התחברות או Gateway דרכו מוזרמת אינפורמציה בין הסוחר ל-חברות כרטיסי האשראי. עקב כך, אין מערכת Tranzila אחראית לאימות פרטי האשראי או לאישור העסקאות.

מהי רמת הודאות של עסקה אינטרנטית – מסחר אלקטרוני ?

להבדיל ממערכות סליקה ואימות, כגון מערכת כספית או נורית, הבדיקה נעשית באונליין , מול מסדי הנתונים של חברות אשראי, ולא רק מקומית מול קובץ שגויים וחסומים. בדיקת כרטיס אשראי מול קובץ שגויים וחסומים מתבצעת אך ורק כמערכת גיבוי במידה והתקשורת לשרתי חברות אשראי חסומה.

מי יכול להוציא מספרי ספק בחברות האשראי הישראליות ?

על מנת להעביר טרנזקציות באמצעות מערכת Tranzila על הסוחר בדרך כלל, להיות מוכר כספק מול חברות האשראי הישראליות ולעמוד בשני תנאים:

א. להיות חברה רשומה בארץ (חברה בע"מ או עוסק מורשה).
ב. להיות בעל חשבון בנק ישראלי, אליו יוזרם הכסף מסליקת הכרטיסים.

מה יופיע בפירוט החיוב של כרטיס הגולש ?

מערכת Tranzila משמשת כגשר לחברות האשראי בלבד, ולכן בפירוט כרטיס האשראי, יופיע סכום העסקה ולצידה שם החברה שממנה נקנתה הסחורה (שם העסק של הסוחר). השם המילולי יוסדר בין הסוחר לבין נציגי חברות האשראי.

האם צריך לחתום על הסכמים מול כל חברות אשראי ?

חברות אשראי בישראל הינן חברות רב סולקות ורב מנפיקות, כך שמערכות הסליקה בישראל חייבות לאפשר סליקה של כרטיסי אשראי, שהונפקו על ידי חברה אחת ועל ידי חברה אחרת. דוגמא אפשרית: בנוסף לכרטיסים מקומיים וכרטיסי מאסטר קארד שחברת ישרכארט הנפיקה עד כה, יכולה חברת ישרכארט להנפיק גם כרטיסי ויזה. בהתאם להסכם בית העסק עם חברות האשראי, תוכל הסליקה להתבצע על ידי שלושה גורמים שונים: כרטיסים מקומיים, יסלקו על ידי ישרכארט (כמנפיקה) כרטיסי מאסטר קארד יוכלו להסלק על ידי ישרכארט, כ.א.ל או לאומי קארד, כרטיסי ויזה יוכלו להסלק על ידי ישרכארט, כ.א.ל או לאומי קארד.

מהי עסקה במסמך חסר ?

עסקה במסמך חסר, היא כל עסקה שמתבצעת באמצעות כרטיס אשראי, בה לא נוכח כרטיס האשראי עצמו, בעת ביצוע העסקה. כגון עסקה טלפונית או אינטרנטית, היות והגולש אינו יכול להציג את כרטיס האשראי לחתום על מסמך בכתב ידו.

האם ניתן לבצע עסקאות תשלומים או קרדיט ?

למערכת סליקת אשראי Tranzila קיימת היכולת לחייב כרטיסי אשראי בתשלומים ובקרדיט. כמו כן ניתנת האפשרות לזכות בכוכבים ולחייב במטבעות דולרים או שקלים. לקוחות יכולים גם לחייב במטבעות אחרים כמו יורו, יין יפני, דולר אוסטרלי, אולם על הסוחר להגדיר אפשרויות אלו, מול נציגי חברות האשראי מראש.

מתי יכנס הכסף לחשבון הבנק ?

פרטים אלו תלויים ב-חברות אשראי, לפי ההסכם שנחתם מולם עם הסוחר.למערכת Tranzila אין השפעה על תאריכי הפרעון.

מידע על קבלת תשלומים בפייפאל

האם מערכת Tranzila תומכת בתשלומי פייפאל ?

הסכם שיתוף פעולה בין טרנזילה לפייפאל הן ברמה העסקית והן ברמה הטכנית מאפשר ללקוחות טרנזילה לקבל תשלומים בפייפאל. בית העסק מקבל ממשק אחיד הן ברמת ביצוע הטרנזקציות והן ברמת ממשק הניהול.

למידע נוסף: פייפאל - שאלות ותשובות.

שאלות טכניות

האם סליקה יכולה להתבצע באופן אוטומטי בלבד ?

מהנדסי Tranzila פיתחו עבור לקוחות המערכת, ממשק ניהול מתקדם המאפשר ביצוע חיובים ידניים, בהקלדת מספר כרטיס אשראי באופן ישיר אל המערכת. אפשרות זאת נקראת מסוף וירטואלי. כמו כן ניתן להזין את פרטי האשראי באמצעות קורא כרטיסים שיתממשק למקלדת או לכניסת USB במחשב לביצוע עסקות במסמך מלא. בנוסף מאפשרת מערכת הסליקה אילוצים ואימותי עיסקאות.

האם ניתן לבצע זיכויים במערכת ?

אופציית הזיכויים יכולה להעשות באמצעות ממשק הניהול והבקרה, פתיחה של אופצייה זו כרוכה בבקשה מיוחדת ובעלות חד פעמית, גובה סכומי הזיכוי מוגבל לגובה העיסקה. אופציית זיכויים כוללת גם את אופציית ביטולים שדרכה ניתן לבטל כל עסקה כל עוד לא דווחה בדו"ח היומי. אופציה זו הינה ייחודית בכך שבמערכות אחרות ניתן לבטל רק את העסקה האחרונה.

כיצד מתקבל הדיווח היומי ?

בסוף כל יום, לפי הגדרת הסוחר יישלח טופס דיווח יומי אל האימייל של איש הקשר, דוח זה נשלח ישירות מ-חברות אשראי ובו פירוט לגבי סכומי הכספים והעיסקאות שנעשו ב-כרטיסי אשראי השונים.

האם ניתן לקבל הזמנות ממספר טפסים שונים באתר ?

מערכת סליקת אשראי Tranzila תומכת בקבלת הזמנות ובקשות לחיובים, ממספר טפסים שונים באותו אתר אינטרנט.
התשובות לעסקה מאושרת או עיסקה דחויה, תישלח לכתבות URL אחת למקרה של כישלון ושנייה למקרה של הצלחה. לחלופין Tranzila יכולה לקבל לעיבוד משרתים וממערכות תוכנה מחרוזת של פרמטרים לעיבוד בדרכים מתקדמות ומאובטחות עוד יותר.

האם מערכת סליקה Tranzila תדווח על עסקות שנדחו ?

בממשק הבקרה והניהול, מתועדות כל הטרנזקציות שבוצעו באמצעות מערכת סליקת אשראי Tranzila מתוכם גם עיסקאות דחויות, עם מספר קוד שגיאה, מומלץ לעקוב ולחזור ללקוחות שמסיבה מסוימת, לא קבלו את אישור חברת האשראי לביצוע העסקה, על מנת ולחייבם אמצעי תשלום אחר.

חוקים ותקנות