סליקת כרטיסי אשראי לעסקים, אחריות ?

תשתיות לפעילות מסחר אלקטרוני הם רק חלק ממגוון האפשרויות הרבות של שירותי סליקה לעסקים באינטרנט ובעסק שטרנזילה מספקת.
לכל המעוניינים/ות בפרטים על הקמת אתרי מסחר אלקטרוני, חנות וירטואלית בקליק, אנא צרו קשר בטופס בתחתית העמוד.

פתרונות סליקה לעסקים באינטרנט

TRANZILA™, מערכת שירותי סליקה לעסקים המובילה בשוק מסחר אלקטרוני בישראל, פיתחה פתרונות סליקה לעסקים קטנים ובינוניים באינטרנט בכדי להקל עליהם להתמודד עם בעיית האחריות לעסקות באינטרנט.

שוק מסחר אלקטרוני מבוסס ברובו על סליקת אשראי באינטרנט של עסקות בכרטיסי אשראי בזמן אמת. בעיית אמינותן, תוצאותיהן והאחריות של עסקות כרטיסי האשראי באינטרנט, מהווה היום את החסם העיקרי המאיט את קצב הצמיחה של שוק זה בארץ לעומת קצב הצמיחה במדינות אחרות. מחזיקי הכרטיס, חברות אשראי, ואפילו הרשויות מתנערים מתפוח האדמה הלוהט הזה שנופל בסופו של דבר בחיקם של הסוחרים. התוצאה - סוחרים באינטרנט רבים ניכווים.

כדאיות כלכלית במסחר אלקטרוני

מספר גדל של עסקים ניתקל בחומה גבוהה של ערבויות, ועמלות לא מבוטלות שדורשות מהן חברות אשראי בתהליך החיתום והגיוס. לסוחרים רבים במיוחד אלה שבראשית דרכם, החסמים פשוט גבוהים מידי והופכים את פעילותם ללא כדאית.

חברות סליקת אשראי הסולקות חוששות לכאורה להחשף למפגעים הנילווים לפעילות מסחר אלקטוני כגון רמאויות, הונאות ועוקצים שונים. החשש הינו כמובן לגיטימי אולם יחד עם זאת החברות עצמן הנם אילו שלא ממהרות להטמיע ולהכתיב סטנדרטיים טכנולוגיים שיכולים לפתור את מרבית בעיות ההונאה.

מסתבר שעיקר חששן של החברות הוא חוסר כדאיות כלכלית המתבטא במחיר ההתעסקות ו"הטרטור" שקימים בגיוס ספק אלקטרוני והכתבת הסטנדרטיים. הסוחר הקטן ויציג פעילות דלילה מידי ולא כלכלית. הטלת רף חיתום גבוה מסנן עבור חברות אשראי את הסוחרים היותר כדאיים מבחינתם.

לדוגמא, לאחרונה ביקשה בעלת סטודיו לחפצי אומנות שהתכוונה למכור את אומנותה דרך האינטרנט והתבקשה להפקיד סכום השווה ל- $13,000 כערבון בחברת אשראי. לעומתה, החברה המתחרה ביקשה רק $11,000. מובן שהמסר העסקי כאן היה ברור: תודה, אבל לא תודה. עד שהסטודיו יראה היקפי פעילות מעניינים, חברות האשראי לא ישושו לקבלו.

מיותר לציין שסוחרים בעלי פעילות תזרימית מתמשכת וגדולה מחוזרים על ידי החברות ותנאי הסליקה הניתנים בארץ, גם בתעשיות מפוקפקות הינן אטרקטיביים למדי. לדברי בכיר בתעשייה, "כשזה מגיע ל-ניהול סיכונים של חברות באינטרנט, התחרות בין חברות אשראי לא ממש קיימת."

TRANZILA, מערכת סליקה לעסקים המובילה בשוק מסחר אלקטרוני בישראל, הכריזה על פיתוח סט של כלים לעסקים באינטרנט בכדי להקל עליהם להתמודד עם בעיית האחריות ולצאת בשלום. הפתרונות נחלקים לכלים טכנולוגיים וכלים עסקיים.

הכלים הטכנולוגיים במסחר אלקטרוני

מערכת עסקה בטוחה
המערכת מותקנת באתרי מסחר אלקטרוני של סוחרים מורשים ומאמתת את זהות הקונה על ידי תהליך זיהוי פשוט בעת הרכישה. התהליך הוא נוח ומהיר ומתאים לבעלי כרטיסי אשראי Visa קיימים ולבעלי כרטיס MasterCard. הטמעת מערכות אלו המושתת על טכנולוגיית 3d secure מבטיח הגנה מתקדמת כנגד הונאות אונליין והכחשות עסקה במיוחד עם מדובר בעסקות בינלאומיות במדינות בהן הוטמעה הטכנולוגיה על ידי מנפיקי הכרטיסים.

בדיקת CVV
Credit Validation Value - CVV, הוא קוד אבטחה הנמצא בדרך כלל בגב כרטיס האשראי. זוהי סדרת ספרות שהזנתם בטפסי ההזמנה מקנה שכבה נוספת של אמינות לעסקה, כיוון שנגישות לספרות אלו מעלה את הסבירות שמזמין העסקה אכן מחזיק פיזית בכרטיס האשראי.

מערכת חסימת הונאות
סינון עסקות חכם לחסימת הונאות בכרטיסי אשראי באינטרנט. מערכת טכנולוגית חדישה שפותחה על ידי TRANZILA מאפשרת חסימת הונאות (Anti-Fraud) גמישה עבור עסקות כרטיסי אשראי באינטרנט.

Payment tracking
TRANZILA מפענחת ומתעדת בזמן אמת את מוצא העסקות. מידע זה בנוסף למידעים היסטוריים אחרים ונגישות תמידית לפרטי כל עסקה ועסקה מעניקה מידע חשוב לסוחרים ואף מסיעת לרשויות במידה והסוחרים או חברות האשראי נחשפו לנסיונות הונאה.

פתרונות עסקיים

מס"ב - חיוב בהרשאה
לא על חברות אשראי לבדן - TRANZILA מציעה מערכת תשלומים המאפשרת סליקת תשלומים בהוראת קבע דרך מס"ב חיוב בהרשאה. המערכת יחודית בכך שהינה מערכת אינטגרטיבית למערכת התשלומים בכרטיסי אשראי ותאפשר סליקת הוראות קבע ב-מס"ב ללא צורך בלשכת שירות.

TRANZILA - Business
סט פתרונות יחודיים של שירותי סליקת אשראי לעסקים נבחרים בעלי פעילויות סליקה וצרכים מיוחדים. הפתרונות כוללים ניהול ריסק משותף מול חברות האשראי, עבודה מול סולקים אירופאים ומימשק מול חברות סליקה חוץ בנקאיות בינלאומיות.

מספר ספק אינטרנטי תוך 24 שעות
טרנזילה חברת סליקה חדשה, מפעילה שירות גיוס אקספרס של סוחרים ובתי עסק לסליקת כרטיסי אשראי באינטרנט תוך 24 שעות. לפרטים נוספים על סליקה לעסקים קטנים תוך 24 שעות

מאמר זה נכתב בשנת 2002. חלקים לא מעטים ממנו רלוונטים גם להיום.
חזרה לבלוג סליקה, מאמרי מסחר אלקטרוני

עוד על מסחר אלקטרוני וסליקה לעסקים
צור קשר
נא מלא את הטופס להלן, ונציג של חברת טרנזילה יצור איתך קשר בהקדם האפשרי
* *
* *
contact_image
  • location_icon רח' יד החרוצים 19, ת.ד. 8723
    איזור התעשיה החדש פולג, נתניה
  • phone_icon 073-222-4444